تحلیل سایت کیتکو از بازار طلا حداقل
تاریخ انتشار: 2011/05/21 تعداد بازدید: 2122 تعداد نظرات ارسالی: 0
تحلیل سایت کیتکو از بازار طلا
چشم انداز قیمت طلا در هفته آینده مبهم است و تحلیلگران بازار طلا همچنان در مورد نوسانات بهای طلا در تضاد فکری با یکدیگر به سر میبرند.

به گزارش سایت طلا به نقل از کیتکو، بهای طلا، پس از سقوط ناگهانی بازار سهام در اکثر کشورهای بزرگ، تقویت شد.
ولی با این وجود، چشم انداز قیمت طلا در هفته آینده مبهم است و تحلیلگران بازار طلا همچنان در مورد نوسانات بهای طلا در تضاد فکری با یکدیگر به سر میبرند.

براساس این گزارش، برای روشن تر شدن اوضاع بازار طلا، از میان 34 نفر از تحلیلگران، اقتصاددانان، فروشندگان و بانک های سرمایه گذاری، در مورد نوسانات آینده بازار این فلز گرانبها نظرسنجی شد، که در این نظرسنجی، 19 نفر پیش بینی کردند بهای طلا صعود خواهد کرد، 8 نفر نسبت به افت نرخ طلا گزارش دادند و7 نفر باقی مانده نظر خاصی نداشتند.

گزارش سایت طلا می افزاید، شرکت کنندگانی که نسبت به رشد بهای طلا نظر دادند، اعلام کردند: شورای جهانی طلا، خبری مبنی بر افزایش ذخایر طلای کشورهای چین و هند، به عنوان بزرگترین مصرف کنندگان این فلز گرانبها، در سه ماهه اول سال گزارش داد، که نسبت به سه ماهه اول در سال گذشته به شدت رشد کرده بود، که این موضوع حاکی از آن است که طلا، به عنوان بهترین و امن ترین سرمایه ملی وپشتوانه ای برای اقتصاد یک کشور، کاربرد دارد.

شایان ذکر است، اخبار جدید اروپا میتواند نقش زیادی در گسترش مشکلات مالی منطقه یورو داشته باشد.
به خصوص مشکلات اقتصادی در اسپانیا و تظاهرات در این کشور، ممکن است جرقه تازه ای در بازار طلا و افزایش حجم خرید این فلز گرانبها، به عنوان یک کالای مطمئن و امن، در میان سرمایه گذاران شود.
از سوی دیگر مشکلات مالی اروپا، منجر به تقویت ارزش دلار آمریکا نیز شده است.

گفتنی است، علاوه بر لرزش در اقتصاد ایالات متحده، ژاپن نیز پس از زلزله و سونامی در ماه مارس به یک رکود اقتصادی وارد شده است.
استرلینگ اسمیت، مشاور تجاری کالا و تحلیلگر بازار طلا، گفت: بازار طلا، در روز دوشنبه در کانادا و در تاریخ 30 می، همزمان با جشن روز یادبود در آمریکا تعطیل خواهد بود.
وی افزود: با نزدیک شدن به تعطیلات، احتمالا بیشتر شاهد روند صعودی بهای طلا خواهیم بود و نوسانات در این روزها بیشتر خواهد شد، به طوریکه، قیمت طلا در پایین ترین سطح به 1485 دلار در هر اونس و در بالاترین سطح به 1520 دلار در هر اونس خواهد رسید.

منبع: سایت طلا
print
  نظرات

شماره حسابهای کارگزاری

لینک ها

efutures.com cbot.com mesghal.com opec.com شرکت بورس کالا kitco.com London Metal Exchange
شرکت کارگزاری بانک ملی
شرکت کارگزاری بانک ملی(بورس کالا)
شرکت بورس کالا ایران
دفتر مرکزی
تهران، خیابان خالد اسلامبولی ، انتهای خیابان چهارم
، کوچه رفیع ، پلاک2
تلفن تماس : 84358 -021 داخلی 304 و 207
دفتر بورس کالا
تهران، خیابان طالقانی ، تقاطع ولیعصر،ساختمان بورس کالای ایران،
طبقه چهارم
تلفن تماس : 88383633 - 021 داخلی 4 و 5
ورود